Subaru Justy 2001

Evidováno
69
Způsobilost na STK
91,8 %
Ø nájezd (medián)
61 119 km
Dovezeno (68 ks)
99 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 2,3 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 555 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2001 eviduje registr Subaru Justy 69 vozů. V provozu jich zůstává 12 vozů (17,4 %); ze zahraničí dovezeno 68 vozů (98,6 %).

Ročník 200191,8 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 63 kW (50,7 %), 1.3 Benzín (26,1 %), 1.3 Benzín 50 kW (15,9 %).

Barevně převládá modrá-metal (29,0 %), druhá nejčastější je červená-základní (21,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 555 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 2,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (92,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 61 119 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 863 až 84 226 km. To odpovídá asi 2 445 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (43,2 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku82049,7 %
Brzdové zařízení42826,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18611,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1418,6 %
Řízení744,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
295×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
183×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
179×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
97×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
94×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
77×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
68×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
53×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo42,6 % · 29 vozidel
  • Rakousko2,9 % · 2 vozidla
  • Itálie1,5 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,5 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena50,0 % · 34 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj22,3 % · 124 prohlídek
  • Ústecký kraj16,0 % · 89 prohlídek
  • Středočeský kraj13,3 % · 74 prohlídek
  • ostatní48,3 % · 268 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza29,0 % · 20 vozidel
  • Červená základní21,7 % · 15 vozidel
  • Šedá metalíza11,6 % · 8 vozidel
  • Stříbrná metalíza10,1 % · 7 vozidel
  • Stříbrná7,2 % · 5 vozidel
  • ostatní20,3 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
25,6 %
evidováno u 34 vozů
Airbag
13,5 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
12,0 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 9,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 61,5 %EURO 2 · 30,8 %EURO 4 · 7,7 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2001 je mezi ročníky Justy podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.