Subaru Justy 1992

Evidováno
223
Způsobilost na STK
93,2 %
Ø nájezd (medián)
77 181 km
Dovezeno (165 ks)
74 %

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 536 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Subaru Justy ročníku 1992 má v ČR 223 vozů. V provozu jich zůstává 17 vozů (7,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 74,0 % (165 vozů).

Ročník 199293,2 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (60,5 %), 1.0 Benzín (20,2 %), 1.2 Benzín 55 kW (13,0 %).

Nejčastější barva je červená-základní (30,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 536 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1991 (94,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 77 181 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 51 112 až 106 346 km. To odpovídá asi 2 270 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (42,0 %), pak následují Liberecký kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (74,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku26248,6 %
Brzdové zařízení13925,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8515,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení539,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
101×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
59×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
55×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
35×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
34×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
28×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
27×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
21×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,3 % · 17 vozidel
  • Itálie0,6 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)0,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena88,5 % · 146 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj12,3 % · 66 prohlídek
  • Liberecký kraj10,1 % · 54 prohlídek
  • Plzeňský kraj6,9 % · 37 prohlídek
  • ostatní70,7 % · 379 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní30,9 % · 69 vozidel
  • Bílá17,0 % · 38 vozidel
  • Šedá metalíza17,0 % · 38 vozidel
  • Zelená metalíza6,7 % · 15 vozidel
  • Stříbrná metalíza4,5 % · 10 vozidel
  • ostatní23,8 % · 53 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
34,4 %
evidováno u 74 vozů
Tažné zařízení
27,4 %
evidováno u 59 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 66,7 %EURO 2 · 33,3 %

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.