Subaru Justy 1991

Evidováno
198
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
69 952 km
Dovezeno (139 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 504 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Subaru Justy 198 vozů. V provozu jich zůstává 18 vozů (9,1 %); ze zahraničí dovezeno 139 vozů (70,2 %).

Ročník 199194,7 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (59,1 %), 1.0 Benzín (25,3 %), 1.2 Benzín 55 kW (10,6 %).

Nejčastější barva je červená-základní (31,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 504 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (96,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 69 952 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 804 až 90 859 km. To odpovídá asi 1 999 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (42,6 %), pak následují Jihočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (70,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku23747,7 %
Brzdové zařízení13427,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7214,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5410,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
88×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
64×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
55×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
32×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
31×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
24×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
16×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
16×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,8 % · 8 vozidel
  • Německo (NDR)0,7 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena92,8 % · 129 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj10,9 % · 55 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,1 % · 41 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj6,5 % · 33 prohlídek
  • ostatní74,4 % · 375 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní31,8 % · 63 vozidel
  • Bílá20,2 % · 40 vozidel
  • Šedá metalíza19,2 % · 38 vozidel
  • Zelená metalíza6,1 % · 12 vozidel
  • Stříbrná4,0 % · 8 vozidel
  • ostatní18,7 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
38,4 %
evidováno u 76 vozů
Tažné zařízení
29,3 %
evidováno u 58 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.