Subaru Justy 1990

Evidováno
193
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
80 298 km
Dovezeno (120 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 388 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Subaru Justy ročníku 1990 má v ČR 193 vozů. V provozu jich zůstává 19 vozů (9,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 62,2 % (120 vozů).

Ročník 199096,1 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (71,0 %), 1.0 Benzín (18,1 %), 1.2 Benzín 49 kW (5,2 %).

Barevně převládá červená-základní (29,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (19,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 388 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 80 298 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 53 010 až 114 432 km. To odpovídá asi 2 230 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (43,2 %), pak následují Liberecký kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13167,5 %
Brzdové zařízení6332,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
46×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
30×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
28×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
20×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
17×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
15×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
10×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
9×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,7 % · 2 vozidla
  • Rakousko0,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,5 % · 117 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj9,0 % · 35 prohlídek
  • Liberecký kraj6,4 % · 25 prohlídek
  • Zlínský kraj5,4 % · 21 prohlídek
  • ostatní79,1 % · 307 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní29,0 % · 56 vozidel
  • Šedá metalíza19,7 % · 38 vozidel
  • Bílá19,2 % · 37 vozidel
  • Zelená metalíza6,7 % · 13 vozidel
  • Stříbrná6,2 % · 12 vozidel
  • ostatní19,2 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
51,6 %
evidováno u 95 vozů
Tažné zařízení
24,5 %
evidováno u 45 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Justy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.