Renault Kadjar 2016
1.2 Benzín 96 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 508 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 197 023 Kčmedián 219 900 Kčdo 230 541 Kč
1.2 Benzín 96 kW je první nejpočetnější motorizace u Renaultu Kadjaru ročníku 2016. V registrech je evidováno 92 vozů (46,2 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H5F F4 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,4 % |
| 100-200 000 km | 96,5 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,0 % (508 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,4 %).
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.5 Nafta 81 kW (96,3 %).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 96 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,66× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 7 let | 74 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 92 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:
Další motorizace Renaultu Kadjaru 2016
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 107 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 268 000 Kč |
| 100 000 km | 225 000 Kč |
| 150 000 km | 192 000 Kč |
| 200 000 km | 159 000 Kč |
| 250 000 km | 138 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 96 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 219 900 Kč (při typickém nájezdu 106 579 km). Běžné rozmezí je 197 023–230 541 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (214 952 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 268 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 138 000 Kč.