Renault Kadjar 2016
1.6 Nafta 96 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 202 106 Kčmedián 213 130 Kčdo 233 725 Kč
Druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Kadjaru ročníku 2016 je 1.6 Nafta 96 kW - registr eviduje 60 vozů (30,2 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem R9M E4 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,0 % |
| 100-200 000 km | 94,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,4 % (331 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,4 %).
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.5 Nafta 81 kW (96,3 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 60 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Renaultu Kadjaru 2016
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 167 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 346 000 Kč |
| 100 000 km | 276 000 Kč |
| 150 000 km | 227 000 Kč |
| 200 000 km | 185 000 Kč |
| 250 000 km | 159 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Nafta 96 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 213 130 Kč (při typickém nájezdu 166 715 km). Běžné rozmezí je 202 106–233 725 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (214 952 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 346 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 159 000 Kč.