Renault Captur 2025
1.3 Benzín 103 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.
Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 59 prohlídek)
Cenový odhadod 499 000 Kčmedián 519 000 Kčdo 566 500 Kč
1.3 Benzín 103 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Renaultu Capturu ročníku 2025. V registrech je evidováno 40 vozů (15,4 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H5H E4.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 98,3 % (59 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu) mezi motory ročníku 2025 (ročník průměrně 99,5 %).
Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.0 Benzín+LPG 67 kW (98,9 %).
Další motorizace Renaultu Capturu 2025
Cenový odhad
Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 450 000 Kč |
| 50 000 km | 413 000 Kč |
| 75 000 km | 377 000 Kč |
| 100 000 km | 361 000 Kč |
| 125 000 km | 310 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.3 Benzín 103 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 519 000 Kč (při typickém nájezdu 12 km). Běžné rozmezí je 499 000–566 500 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2025 (523 000 Kč).
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 450 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 310 000 Kč.