Peugeot 205 1994
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 2,6 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 1 750 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Peugeot 205 ročníku 1994 má v ČR 466 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 66 vozů (14,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 64,2 % (299 vozů).
Jak ročník stárne
Peugeotu 205 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 22 let klesla plná způsobilost o 9,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 86,9 % | - |
| 16 let | 82,2 % | - |
| 18 let | 84,2 % | - |
| 20 let | 81,4 % | - |
| 22 let | 77,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (25,3 %), 1.1 Benzín (20,6 %), 1.8 Nafta (14,2 %).
Nejčastější barva je červená-základní (30,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 750 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 90,9 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 2,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (92,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 176 960 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 102 až 226 714 km. To odpovídá asi 5 530 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (64,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 137 | 39,4 % |
| Brzdové zařízení | 1 402 | 25,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 633 | 11,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 615 | 11,3 % |
| Řízení | 368 | 6,8 % |
| Výhledy | 212 | 3,9 % |
| Jiné vybavení | 52 | 1,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 47 kW | 40 | 84,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 205 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo6,4 % · 19 vozidel
- Rakousko2,0 % · 6 vozidel
- Nizozemsko0,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena91,3 % · 273 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj25,1 % · 439 prohlídek
- Plzeňský kraj15,8 % · 277 prohlídek
- Královéhradecký kraj13,4 % · 235 prohlídek
- ostatní45,7 % · 799 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní30,3 % · 141 vozidel
- Bílá17,4 % · 81 vozidel
- Modrá metalíza12,9 % · 60 vozidel
- Zelená metalíza11,8 % · 55 vozidel
- Šedá metalíza7,9 % · 37 vozidel
- ostatní19,7 % · 92 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 3,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 544 vozů Peugeotu 205 1994 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1994 je mezi ročníky 205 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Peugeot 205 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.