Peugeot 205 1996
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 577 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Peugeot 205 ročníku 1996 má v ČR 119 vozů. V provozu jich zůstává 20 vozů (16,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 70,6 % (84 vozů).
Jak ročník stárne
Peugeotu 205 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 84,4 % | - |
| 14 let | 82,8 % | 150 000 až 240 000 km |
| 16 let | 85,0 % | 150 000 až 250 000 km |
| 18 let | 82,8 % | - |
| 20 let | 91,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Nafta (21,8 %), 1.1 Benzín 44 kW (18,5 %), 1.1 Benzín (18,5 %).
Barevně převládá červená-základní (22,7 %), druhá nejčastější je bílá (16,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 577 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 201 121 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 153 053 až 250 361 km. To odpovídá asi 6 704 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Plzeňském kraji (43,5 %), pak následují Středočeský kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (70,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 669 | 39,0 % |
| Brzdové zařízení | 1 686 | 24,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 912 | 13,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 768 | 11,2 % |
| Řízení | 431 | 6,3 % |
| Výhledy | 259 | 3,8 % |
| Jiné vybavení | 60 | 0,9 % |
| Obtěžování okolí | 51 | 0,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 205 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo2,4 % · 2 vozidla
- Nizozemsko1,2 % · 1 vozidlo
- Rakousko1,2 % · 1 vozidlo
- Slovensko1,2 % · 1 vozidlo
- země neurčena94,0 % · 79 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Plzeňský kraj43,5 % · 697 prohlídek
- Středočeský kraj32,0 % · 513 prohlídek
- Kraj Vysočina24,5 % · 392 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní22,7 % · 27 vozidel
- Bílá16,0 % · 19 vozidel
- Modrá metalíza16,0 % · 19 vozidel
- Zelená metalíza14,3 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza7,6 % · 9 vozidel
- ostatní23,5 % · 28 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 3,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Peugeot 205 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.