Opel Frontera 1994

Evidováno
268
Způsobilost na STK
91,1 %
Ø nájezd (medián)
205 104 km
Dovezeno (197 ks)
74 %

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 1 486 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1994 Opelu Frontery má v českých registrech 268 vozů. V provozu zůstává 68 vozů (25,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 197 vozů (73,5 %).

Ročník 199491,1 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 85 kW (23,1 %), 2.3 Nafta (21,3 %), 2.3 Nafta 74 kW (18,3 %).

Barevně převládá zelená-metal (17,5 %), druhá nejčastější je červená-metal (10,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 486 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 91,1 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 205 104 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 277 až 237 906 km. To odpovídá asi 6 410 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,0 %), pak následují Ústecký kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (73,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 48542,1 %
Brzdové zařízení77522,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení42512,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav41811,8 %
Řízení2707,6 %
Výhledy1053,0 %
Identifikace vozidla521,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
432×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
414×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
294×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
160×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
154×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
153×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
151×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
146×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 85 kW6290,4 %–
2.3 Nafta 74 kW4989,7 %–

Z registru vozidel

Složení Opelu Frontery 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo16,8 % · 33 vozidel
  • Itálie3,0 % · 6 vozidel
  • Rakousko3,0 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)0,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena76,6 % · 151 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,4 % · 185 prohlídek
  • Ústecký kraj9,6 % · 142 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,3 % · 124 prohlídek
  • ostatní69,7 % · 1 035 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza17,5 % · 47 vozidel
  • Červená metalíza10,8 % · 29 vozidel
  • Modrá metalíza9,7 % · 26 vozidel
  • Modrozel metalíza9,0 % · 24 vozidel
  • Černá7,8 % · 21 vozidel
  • ostatní45,1 % · 121 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
84,1 %
evidováno u 244 vozů
Katalyzátor
25,2 %
evidováno u 73 vozů
Pohon na plyn
5,5 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 75,0 %EURO 2 · 25,0 %

Jiné ročníky Opelu Frontery

Proklepněte konkrétní Opel Fronteru 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.