Opel Frontera 2002

Evidováno
142
Způsobilost na STK
90,6 %
Ø nájezd (medián)
180 130 km
Dovezeno (107 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 7,7 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti, z 1 347 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Opel Frontera ročníku 2002 má v ČR 142 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 86 vozů (60,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 75,4 % (107 vozů).

Ročník 200290,6 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 85 kW (63,4 %), 2.2 Nafta 88 kW (25,4 %), 2.2 Benzín 100 kW (4,9 %).

Barevně převládá modrá-metal (19,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 347 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 90,6 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 90,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 180 130 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 057 až 226 688 km. To odpovídá asi 7 505 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (75,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 80540,6 %
Brzdové zařízení99122,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení56012,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav50011,2 %
Řízení3277,4 %
Výhledy1774,0 %
Identifikace vozidla861,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
629×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
567×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
395×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
213×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
203×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
189×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
178×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
150×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 85 kW9092,0 %–

Z registru vozidel

Složení Opelu Frontery 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo27,1 % · 29 vozidel
  • Itálie13,1 % · 14 vozidel
  • Francie4,7 % · 5 vozidel
  • Rakousko3,7 % · 4 vozidla
  • Belgie2,8 % · 3 vozidla
  • ostatní země3,7 % · 4 vozidla
  • země neurčena44,9 % · 48 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,3 % · 233 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,8 % · 186 prohlídek
  • Jihočeský kraj13,1 % · 177 prohlídek
  • ostatní55,8 % · 751 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza19,0 % · 27 vozidel
  • Šedá metalíza14,8 % · 21 vozidel
  • Černá metalíza12,7 % · 18 vozidel
  • Šedá12,0 % · 17 vozidel
  • Stříbrná metalíza11,3 % · 16 vozidel
  • ostatní30,3 % · 43 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
83,5 %
evidováno u 162 vozů
ABS
57,2 %
evidováno u 111 vozů
Airbag
26,3 %
evidováno u 51 vozů
Katalyzátor
14,9 %
evidováno u 29 vozů
Klimatizace
8,2 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 29,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Jiné ročníky Opelu Frontery

Proklepněte konkrétní Opel Fronteru 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.