Opel Frontera 1992

Evidováno
319
Způsobilost na STK
91,0 %
Ø nájezd (medián)
219 456 km
Dovezeno (148 ks)
46 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Opel Frontera ročníku 1992 má v ČR 319 vozů. V provozu jich zůstává 63 vozů (19,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 46,4 % (148 vozů).

Ročník 199291,0 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Frontery 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let85,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Benzín (30,7 %), 2.3 Nafta (27,0 %), 2.3 Nafta 74 kW (15,4 %).

Barevně převládá bílá (16,3 %), druhá nejčastější je červená-metal (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 239 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 91,0 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 219 456 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 181 368 až 273 274 km. To odpovídá asi 6 455 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (38,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (46,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku92842,4 %
Brzdové zařízení46221,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28413,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav26812,2 %
Řízení1677,6 %
Výhledy793,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
292×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
246×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
187×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
98×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
96×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
95×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
75×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
74×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
2.3 Nafta 74 kW4989,4 %–
2.4 Benzín 92 kW4891,8 %–

Z registru vozidel

Složení Opelu Frontery 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo8,1 % · 12 vozidel
  • Rakousko5,4 % · 8 vozidel
  • Belgie0,7 % · 1 vozidlo
  • Itálie0,7 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena84,5 % · 125 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj8,5 % · 105 prohlídek
  • Středočeský kraj6,9 % · 85 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj6,5 % · 80 prohlídek
  • ostatní78,2 % · 969 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá16,3 % · 52 vozidel
  • Červená metalíza15,4 % · 49 vozidel
  • Černá11,3 % · 36 vozidel
  • Zelená metalíza8,5 % · 27 vozidel
  • Šedá metalíza8,2 % · 26 vozidel
  • ostatní40,4 % · 129 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
80,1 %
evidováno u 262 vozů
Katalyzátor
29,1 %
evidováno u 95 vozů
Pohon na plyn
8,0 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 66,7 %EURO 2 · 33,3 %

Jiné ročníky Opelu Frontery

Proklepněte konkrétní Opel Fronteru 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.