Opel Frontera 2003
Způsobilé na 30 dnů 8,9 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 10,1 % bez plné způsobilosti, z 960 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Opel Fronteru ročníku 2003 eviduje registr 95 vozů. Aktivně jezdí 57 vozů (60,0 %), dovoz tvoří 87,4 % ročníku (83 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 88 kW (88,4 %), 2.2 Nafta 85 kW (8,4 %), 2.2 Nafta (3,2 %).
Barevně převládá černá-metal (17,9 %), druhá nejčastější je černá (15,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 960 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 89,1 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 89,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 10,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2002 (90,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 182 093 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 142 741 až 220 278 km. To odpovídá asi 7 917 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,5 %), pak následují Zlínský kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (87,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 334 | 39,9 % |
| Brzdové zařízení | 747 | 22,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 438 | 13,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 337 | 10,1 % |
| Řízení | 251 | 7,5 % |
| Výhledy | 130 | 3,9 % |
| Identifikace vozidla | 109 | 3,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Nafta 88 kW | 84 | 89,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Opelu Frontery 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo26,5 % · 22 vozidel
- Itálie16,9 % · 14 vozidel
- Belgie6,0 % · 5 vozidel
- Francie4,8 % · 4 vozidla
- Rakousko3,6 % · 3 vozidla
- ostatní země4,8 % · 4 vozidla
- země neurčena37,3 % · 31 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj16,7 % · 160 prohlídek
- Zlínský kraj13,5 % · 130 prohlídek
- Kraj Vysočina13,1 % · 126 prohlídek
- ostatní56,7 % · 544 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza17,9 % · 17 vozidel
- Černá15,8 % · 15 vozidel
- Šedá metalíza14,7 % · 14 vozidel
- Stříbrná metalíza11,6 % · 11 vozidel
- Šedá9,5 % · 9 vozidel
- ostatní30,5 % · 29 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 27,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2003 je mezi ročníky Frontery podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Opel Fronteru 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.