Nissan Almera 2007

Evidováno
106
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
105 102 km
Dovezeno (2 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 1 014 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2007 Nissanu Almery má v českých registrech 106 vozů. V provozu zůstává 76 vozů (71,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 2 vozy (1,9 %).

Ročník 200795,8 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Almery 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,2 % -
6 let91,4 % -
8 let96,9 % -
10 let90,9 % -
12 let96,4 % -
14 let94,7 % -
16 let91,9 % -
18 let100,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 72 kW (97,2 %), 1.5 Benzín+LPG 72 kW (2,8 %).

Barevně převládá šedá (19,8 %), druhá nejčastější je šedá-základní (19,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 014 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (93,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 105 102 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 67 239 až 150 588 km. To odpovídá asi 5 532 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (45,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (1,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku54740,6 %
Brzdové zařízení30122,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26319,5 %
Řízení1188,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1178,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
196×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
125×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
111×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
80×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
77×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
70×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
61×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
61×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 72 kW10396,1 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Almery 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 1 vozidlo
  • Španělsko50,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,7 % · 281 prohlídek
  • Středočeský kraj24,6 % · 249 prohlídek
  • Jihomoravský kraj8,9 % · 90 prohlídek
  • ostatní38,9 % · 394 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá19,8 % · 21 vozidel
  • Šedá19,8 % · 21 vozidel
  • Šedá základní19,8 % · 21 vozidel
  • Hnědá7,5 % · 8 vozidel
  • Stříbrná5,7 % · 6 vozidel
  • ostatní27,4 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,4 %
evidováno u 66 vozů
Katalyzátor
27,4 %
evidováno u 31 vozů
Tažné zařízení
20,4 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 93,0 %EURO 3 · 7,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2007 patří u Almery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Nissanu Almery

Proklepněte konkrétní Nissan Almeru 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.