Nissan Almera 2005

2.2 Nafta 100 kW

Kód motoru: YD22

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~2 200 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
175 g/km
Ø CO₂
191 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 477 kg· rozvor 2 535 mm· délka 4 252 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
40
V provozu
20
Způsobilost na STK
94,7 %
STK kontrol
362

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 362 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

2.2 Nafta 100 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Nissanu Almery ročníku 2005. V registrech je evidováno 40 vozů (6,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem YD22.

Tato motorizace94,7 %
Ročník celkem94,1 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km91,5 %
200-300 000 km97,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,7 % (362 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2005 (ročník průměrně 94,1 %).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 253 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Nissanu Almery 2005

Jiné ročníky Nissanu Almery

Proklepněte konkrétní Nissan Almeru 2005 2.2 Nafta 100 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.