Mitsubishi Colt 1994

Evidováno
212
Způsobilost na STK
92,0 %
Ø nájezd (medián)
170 144 km
Dovezeno (138 ks)
65 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 758 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mitsubishi Colt ročníku 1994 eviduje registr 212 vozů. Aktivně jezdí 28 vozů (13,2 %), dovoz tvoří 65,1 % ročníku (138 vozů).

Ročník 199492,0 %
Model celkem94,4 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Mitsubishi Coltu 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let86,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (60,8 %), 1.3 Benzín 55 kW (20,3 %), 1.6 Benzín (13,2 %).

Barevně převládá modrá-metal (23,6 %), druhá nejčastější je červená-základní (22,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 758 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 94,4 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 170 144 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 112 až 204 349 km. To odpovídá asi 5 317 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku58247,9 %
Brzdové zařízení27622,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15913,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1169,6 %
Řízení816,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
210×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
117×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
94×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
75×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
70×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
54×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
47×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
42×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 55 kW4391,6 %–

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Coltu 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo6,5 % · 9 vozidel
  • Rakousko2,9 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)0,7 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena89,1 % · 123 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,5 % · 102 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,7 % · 89 prohlídek
  • Olomoucký kraj11,2 % · 85 prohlídek
  • ostatní63,6 % · 482 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza23,6 % · 50 vozidel
  • Červená základní22,6 % · 48 vozidel
  • Černá13,2 % · 28 vozidel
  • Bílá12,3 % · 26 vozidel
  • Šedá metalíza6,6 % · 14 vozidel
  • ostatní21,7 % · 46 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
44,6 %
evidováno u 104 vozů
Tažné zařízení
5,6 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1994 je mezi ročníky Coltu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Mitsubishi Coltu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Colt 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.