Mercedes-Benz Třída CL 2004

2.7 Nafta 125 kW

Kód motoru: 612.967

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
125 kW
Výkon (170 k)
~2 700 cm³
Objem
7 l/100 km
Ø spotřeba
186 g/km
Ø CO₂
229 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 656 kg· rozvor 2 715 mm· délka 4 661 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
60
V provozu
47
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
580

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 580 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Mercedes-Benz Třídy CL ročníku 2004 obsadila motorizace 2.7 Nafta 125 kW první pozici: 60 vozů (29,0 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 612.967.

Tato motorizace95,0 %
Ročník celkem95,7 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km94,6 %
200-300 000 km96,3 %
nad 300 000 km89,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,0 % (580 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 95,7 %).

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

7,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 286 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Mercedes-Benz Třídy CL 2004

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy CL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu CL 2004 2.7 Nafta 125 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.