Mercedes-Benz Třída A 2024

Evidováno
94
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
17 966 km
Dovezeno (6 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 189 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 669 250 Kčmedián 719 000 Kčdo 799 900 Kč

V roce 2024 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy A 94 vozů. V provozu jich zůstává 73 vozů (77,7 %); ze zahraničí dovezeno 6 vozů (6,4 %).

Ročník 2024100,0 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (39,4 %), 1.3 Benzín 100 kW (30,9 %), 1.3 Benzín 120 kW (25,5 %).

Nejčastější barva je černá (45,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 189 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 5,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 966 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 9 619 až 26 593 km. To odpovídá asi 8 983 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (63,2 %), pak následují Karlovarský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (6,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
1×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×

Cenový odhad

669 250
od Kč
719 000
medián Kč
799 900
do Kč

Při nájezdu kolem 20 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km711 000 Kč
50 000 km658 000 Kč
75 000 km610 000 Kč
100 000 km575 000 Kč
125 000 km523 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy A ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 719 000 Kč (při mediánovém nájezdu 20 334 km). Běžné rozpětí je od 669 250 do 799 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 449 654 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 639 955 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 711 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 523 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy A 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,3 % · 5 vozidel
  • Dánsko16,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha29,1 % · 55 prohlídek
  • Karlovarský kraj10,1 % · 19 prohlídek
  • Jihomoravský kraj6,9 % · 13 prohlídek
  • ostatní54,0 % · 102 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá45,7 % · 43 vozidel
  • Bílá22,3 % · 21 vozidel
  • Šedá18,1 % · 17 vozidel
  • Červená7,4 % · 7 vozidel
  • Modrá6,4 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,6 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 4 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Třídy A k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy A

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu A 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.