Mercedes-Benz Třída A 2020

Evidováno
111
Způsobilost na STK
99,1 %
Ø nájezd (medián)
32 506 km
Dovezeno (16 ks)
14 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 423 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 450 000 Kčmedián 552 462 Kčdo 849 000 Kč

Mercedes-Benz Třída A ročníku 2020 má v ČR 111 vozů. V provozu jich zůstává 104 vozů (93,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 14,4 % (16 vozů).

Ročník 202099,0 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy A 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,5 % -
6 let97,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 100 kW (32,4 %), 1.5 Nafta 85 kW (25,2 %), 1.3 Benzín 118 kW (14,4 %).

Nejčastější barva je bílá (37,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 423 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 4,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 32 506 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 736 až 61 566 km. To odpovídá asi 5 418 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (66,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (14,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
18×
2
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
5×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
5
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
3×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×
7
Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční.
Brzdové zařízení · kód 1.4.1.1.1
2×
8
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
2×

Cenový odhad

450 000
od Kč
552 462
medián Kč
849 000
do Kč

Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km639 000 Kč
50 000 km596 000 Kč
75 000 km561 000 Kč
100 000 km539 000 Kč
125 000 km507 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy A ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 552 462 Kč (při mediánovém nájezdu 84 634 km). Běžné rozpětí je od 450 000 do 849 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 025 475 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 399 100 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 639 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 507 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy A 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo81,3 % · 13 vozidel
  • Belgie6,3 % · 1 vozidlo
  • Dánsko6,3 % · 1 vozidlo
  • Švédsko6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha66,0 % · 494 prohlídek
  • Středočeský kraj17,5 % · 131 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,6 % · 124 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá36,5 % · 42 vozidel
  • Černá31,3 % · 36 vozidel
  • Šedá22,6 % · 26 vozidel
  • Žlutá6,1 % · 7 vozidel
  • Červená3,5 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 758 vozů Mercedes-Benz Třídy A 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
89,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
57,4 %
vyvezeno 36,4 % · zaniklo 0,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2020 patří u Třídy A k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy A

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu A 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.