Mercedes-Benz Třída A 2018

Evidováno
117
Způsobilost na STK
99,0 %
Ø nájezd (medián)
40 955 km
Dovezeno (25 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 602 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 369 990 Kčmedián 420 000 Kčdo 489 500 Kč

Pro Mercedes-Benz Třídu A ročníku 2018 eviduje registr 117 vozů. Aktivně jezdí 110 vozů (94,0 %), dovoz tvoří 21,4 % ročníku (25 vozů).

Ročník 201899,0 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy A 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,9 % -
6 let98,2 % -
8 let93,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 85 kW (39,3 %), 1.3 Benzín 120 kW (17,9 %), 1.5 Nafta 80 kW (16,2 %).

Nejčastější barva je bílá (34,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 602 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 4,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (97,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 46,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 40 955 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 016 až 69 317 km. To odpovídá asi 5 119 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (63,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
7×
3
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
5×
5
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.9.2
4×
6
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
4×
7
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×
8
Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti.
Identifikace vozidla · kód 0.1.2.1
3×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 85 kW4699,5 %444 500 Kč

Cenový odhad

369 990
od Kč
420 000
medián Kč
489 500
do Kč

Při nájezdu kolem 118 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km497 000 Kč
100 000 km445 000 Kč
150 000 km389 000 Kč
200 000 km334 000 Kč
250 000 km292 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy A ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 420 000 Kč (při mediánovém nájezdu 117 862 km). Běžné rozpětí je od 369 990 do 489 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 511 940 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 323 540 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 497 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 292 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy A 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo52,0 % · 13 vozidel
  • Maďarsko12,0 % · 3 vozidla
  • Slovensko8,0 % · 2 vozidla
  • Belgie4,0 % · 1 vozidlo
  • Francie4,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země16,0 % · 4 vozidla
  • země neurčena4,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha63,4 % · 710 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj18,8 % · 211 prohlídek
  • Středočeský kraj17,8 % · 199 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,3 % · 40 vozidel
  • Černá30,5 % · 39 vozidel
  • Šedá28,1 % · 36 vozidel
  • Červená9,4 % · 12 vozidel
  • Modrá0,8 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 35,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 5 · 0,7 %

Majitelé a osud v registru

Z 810 vozů Mercedes-Benz Třídy A 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
90,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
48,0 %
vyvezeno 41,2 % · zaniklo 0,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Třídy A k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy A

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu A 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.