Mercedes-Benz Třída A 2019
Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 838 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 429 450 Kčmedián 479 000 Kčdo 650 000 Kč
Pro Mercedes-Benz Třídu A ročníku 2019 eviduje registr 206 vozů. Aktivně jezdí 175 vozů (85,0 %), dovoz tvoří 15,5 % ročníku (32 vozů).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy A 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,4 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 96,8 % | 60 000 až 100 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 85 kW (34,0 %), 1.3 Benzín 120 kW (24,8 %), 2.0 Benzín 140 kW (12,1 %).
Nejčastější barva je bílá (30,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 838 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,7 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 4,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 36 459 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 416 až 69 398 km. To odpovídá asi 5 208 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (66,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Nafta 85 kW | 70 | 97,9 % | 452 500 Kč |
| 1.3 Benzín 120 kW | 51 | 100,0 % | 480 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 96 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 528 000 Kč |
| 75 000 km | 495 000 Kč |
| 100 000 km | 475 000 Kč |
| 125 000 km | 446 000 Kč |
| 150 000 km | 415 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy A ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 479 000 Kč (při mediánovém nájezdu 96 000 km). Běžné rozpětí je od 429 450 do 650 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 789 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 380 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 528 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 415 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy A 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo40,6 % · 13 vozidel
- Itálie15,6 % · 5 vozidel
- Slovensko15,6 % · 5 vozidel
- Belgie9,4 % · 3 vozidla
- Francie6,3 % · 2 vozidla
- ostatní země9,4 % · 3 vozidla
- země neurčena3,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha66,5 % · 889 prohlídek
- Středočeský kraj18,1 % · 242 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,3 % · 205 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá30,1 % · 62 vozidel
- Černá29,6 % · 61 vozidel
- Šedá28,2 % · 58 vozidel
- Červená7,8 % · 16 vozidel
- Modrá3,9 % · 8 vozidel
- ostatní0,5 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 34,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 165 vozů Mercedes-Benz Třídy A 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u Třídy A k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu A 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.