Mercedes-Benz Třída A 1997
Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 950 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Mercedes-Benz Třída A ročníku 1997 má v ČR 130 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 34 vozů (26,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 56,9 % (74 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 60 kW (59,2 %), 1.6 Benzín 75 kW (38,5 %), 1.4 Benzín (2,3 %).
Barevně převládá modrá-metal (23,8 %), druhá nejčastější je šedá-metal (20,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 950 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 165 846 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 708 až 192 198 km. To odpovídá asi 5 719 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,7 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (56,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 492 | 38,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 328 | 25,5 % |
| Brzdové zařízení | 314 | 24,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 101 | 7,8 % |
| Řízení | 53 | 4,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1997
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 60 kW | 77 | 91,7 % | – |
| 1.6 Benzín 75 kW | 50 | 94,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy A 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo17,6 % · 13 vozidel
- Rakousko2,7 % · 2 vozidla
- Francie1,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena78,4 % · 58 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj13,4 % · 127 prohlídek
- Středočeský kraj11,1 % · 105 prohlídek
- Hlavní město Praha9,3 % · 88 prohlídek
- ostatní66,3 % · 630 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza23,8 % · 31 vozidel
- Šedá metalíza20,8 % · 27 vozidel
- Červená základní19,2 % · 25 vozidel
- Modrá tmavá8,5 % · 11 vozidel
- Zelená metalíza7,7 % · 10 vozidel
- ostatní20,0 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 7,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1997 je mezi ročníky Třídy A podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu A 1997
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.