Kia Venga 2017

1.6 Benzín 92 kW

Kód motoru: G4FC · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~1 600 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
149 g/km
Ø CO₂
183 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 298 kg· rozvor 2 615 mm· délka 4 075 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
67
V provozu
67
Způsobilost na STK
97,0 %
STK kontrol
305

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 305 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 203 000 Kčobvykle 231 000 Kčdo 268 000 Kč

V nabídce Kie Vengy ročníku 2017 obsadila motorizace 1.6 Benzín 92 kW druhá pozici: 67 vozů (40,4 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4FC (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,0 %
Ročník celkem97,3 %
Model celkem95,7 %
Značka celkem94,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,0 % (305 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 97,3 %).

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.4 Benzín 66 kW (98,0 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 585 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 67 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

G4FC
94,0 %63 ks
G4FA
4,5 %3 ks
D4FB
1,5 %1 ks

Další motorizace Kie Vengy 2017

Cenový odhad

203 000
od Kč
231 000
obvykle Kč
268 000
do Kč

Při nájezdu kolem 75 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km280 000 Kč
50 000 km249 000 Kč
75 000 km231 000 Kč
100 000 km212 000 Kč
125 000 km196 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 92 kW vychází při nájezdu kolem 75 000 km na přibližně 231 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 203 000 a 268 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 280 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 196 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Vengy

Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2017 1.6 Benzín 92 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.