Kia Venga 2015

1.4 Benzín 66 kW

Kód motoru: G4FA · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 400 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
139 g/km
Ø CO₂
167 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 295 kg· rozvor 2 615 mm· délka 4 073 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
113
V provozu
108
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
662

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 662 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 144 718 Kčmedián 150 000 Kčdo 181 850 Kč

První nejpočetnější motorizace u Kie Vengy ročníku 2015 je 1.4 Benzín 66 kW - registr eviduje 113 vozů (72,0 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4FA (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,0 %
Ročník celkem95,3 %
Model celkem95,7 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,0 %
100-200 000 km92,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,0 % (662 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2015 (ročník průměrně 95,3 %).

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 113 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

G4FA
98,2 %111 ks
G4FC
1,8 %2 ks

Cenový odhad

144 718
od Kč
150 000
medián Kč
181 850
do Kč

Při nájezdu kolem 94 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km173 000 Kč
75 000 km161 000 Kč
100 000 km149 000 Kč
125 000 km140 000 Kč
150 000 km129 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 150 000 Kč (při typickém nájezdu 94 000 km). Běžné rozmezí je 144 718–181 850 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2015 (149 000 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 173 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 129 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Vengy

Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2015 1.4 Benzín 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.