Kia Venga 2014

1.4 Benzín 66 kW

Kód motoru: G4FA · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 400 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
140 g/km
Ø CO₂
167 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 282 kg· rozvor 2 615 mm· délka 4 068 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
91
V provozu
88
Způsobilost na STK
94,9 %
STK kontrol
611

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 611 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 141 213 Kčmedián 160 000 Kčdo 161 738 Kč

1.4 Benzín 66 kW je první nejpočetnější motorizace u Kie Vengy ročníku 2014. V registrech je evidováno 91 vozů (79,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4FA (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,9 %
Ročník celkem95,2 %
Model celkem95,7 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,2 %
100-200 000 km89,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,9 % (611 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 95,2 %).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 66 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B1,8×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,52×
Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2B1,49×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.210 let152
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.112 let168
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.212 let145
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.112 let84
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.112 let963
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.112 let278

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 91 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

G4FA
96,7 %88 ks
D4FA
2,2 %2 ks
D4FC
1,1 %1 ks

Cenový odhad

141 213
od Kč
160 000
medián Kč
161 738
do Kč

Při nájezdu kolem 70 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km202 000 Kč
50 000 km175 000 Kč
75 000 km160 000 Kč
100 000 km147 000 Kč
125 000 km138 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 160 000 Kč (při typickém nájezdu 69 840 km). Běžné rozmezí je 141 213–161 738 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2014 (155 190 Kč).

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 202 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 138 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Vengy

Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2014 1.4 Benzín 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.