Kia Picanto 2017

Evidováno
68
Způsobilost na STK
97,2 %
Ø nájezd (medián)
31 701 km
Dovezeno (2 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 327 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 127 962 Kčmedián 139 999 Kčdo 154 707 Kč

V roce 2017 eviduje registr Kie Picanto 68 vozů. V provozu jich zůstává 67 vozů (98,5 %); ze zahraničí dovezeno 2 vozy (2,9 %).

Ročník 201797,2 %
Model celkem93,3 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Picanto 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,8 % -
6 let96,7 % -
8 let95,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 49 kW (48,5 %), 1.0 Benzín 48 kW (35,3 %), 1.2 Benzín 62 kW (16,2 %).

Barevně převládá modrá (22,1 %), druhá nejčastější je bílá (19,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 327 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 93,3 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2013 (94,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 31 701 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 048 až 58 410 km. To odpovídá asi 3 522 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,0 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (2,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
11×
3
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
10×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
10×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
8×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
8×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
8×
8
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
7×

Cenový odhad

127 962
od Kč
139 999
medián Kč
154 707
do Kč

Při nájezdu kolem 102 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km165 000 Kč
100 000 km144 000 Kč
150 000 km119 000 Kč
200 000 km99 000 Kč
250 000 km78 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Picanto ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 139 999 Kč (při mediánovém nájezdu 102 455 km). Běžné rozpětí je od 127 962 do 154 707 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 164 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 120 390 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 165 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 78 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Picanto 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko50,0 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko50,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj35,2 % · 115 prohlídek
  • Hlavní město Praha33,9 % · 111 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj26,0 % · 85 prohlídek
  • ostatní4,9 % · 16 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá22,1 % · 15 vozidel
  • Bílá19,1 % · 13 vozidel
  • Červená17,6 % · 12 vozidel
  • Červená metalíza11,8 % · 8 vozidel
  • Oranžová10,3 % · 7 vozidel
  • ostatní19,1 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
32,1 %
evidováno u 86 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 45,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,3 %EURO 5 · 0,8 %EURO 4 · 0,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u Picanto k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Picanto

Proklepněte konkrétní Kii Picanto 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.