Hyundai i40 2018

Evidováno
224
Způsobilost na STK
97,3 %
Ø nájezd (medián)
91 551 km
Dovezeno (6 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 1 152 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 190 137 Kčmedián 207 595 Kčdo 260 000 Kč

Hyundai i40 ročníku 2018 má v ČR 224 vozů. V provozu jich zůstává 213 vozů (95,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 2,7 % (6 vozů).

Ročník 201897,3 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai i40 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,8 %50 000 až 100 000 km
6 let96,3 %80 000 až 140 000 km
8 let95,4 %100 000 až 180 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.7 Nafta 104 kW (91,5 %), 1.6 Nafta 100 kW (7,1 %), 2.0 Benzín 121 kW (1,3 %).

Nejčastější barva je bílá (47,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 152 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 91 551 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 720 až 133 356 km. To odpovídá asi 11 444 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (2,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy11027,6 %
Identifikace vozidla9423,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7518,8 %
Obtěžování okolí6115,3 %
Brzdové zařízení5814,6 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
83×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
52×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
31×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
28×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
27×
6
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
20×
7
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
19×
8
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
17×

Na co se zaměřit u ročníku 2018

Závady, které technici u Hyundai i40 2018 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené písmo registrační značkyIdentifikace vozidla · kód 0.1.3.1A1,5×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 702 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené písmo registrační značkykód 0.1.3.18 let314
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.29 let818

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P250414×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 717 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
1.7 Nafta 104 kW20597,3 %200 409 Kč

Cenový odhad

190 137
od Kč
207 595
medián Kč
260 000
do Kč

Při nájezdu kolem 143 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km269 000 Kč
100 000 km236 000 Kč
150 000 km202 000 Kč
200 000 km172 000 Kč
250 000 km145 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai i40 ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 207 595 Kč (při mediánovém nájezdu 143 353 km). Běžné rozpětí je od 190 137 do 260 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 290 910 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 171 606 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 269 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 145 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai i40 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 3 vozidla
  • Polsko16,7 % · 1 vozidlo
  • Rakousko16,7 % · 1 vozidlo
  • Slovensko16,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha44,0 % · 629 prohlídek
  • Středočeský kraj36,5 % · 522 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,6 % · 280 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá47,3 % · 106 vozidel
  • Šedá22,3 % · 50 vozidel
  • Černá14,3 % · 32 vozidel
  • Hnědá8,0 % · 18 vozidel
  • Modrá8,0 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
51,5 %
evidováno u 354 vozů
Tažné zařízení
26,6 %
evidováno u 183 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 72,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,6 %EURO 5 · 2,2 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 688 vozů Hyundai i40 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
88,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
87,1 %
vyvezeno 10,2 % · zaniklo 2,2 %

Jiné ročníky Hyundai i40

Proklepněte konkrétní Hyundai i40 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.