Ford Transit Custom 2023

Evidováno
177
Způsobilost na STK
98,1 %
Ø nájezd (medián)
95 825 km
Dovezeno (14 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 321 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 272 300 Kčmedián 362 134 Kčdo 519 900 Kč

Ročník 2023 Fordu Transit Customu má v českých registrech 177 vozů. V provozu zůstává 164 vozů (92,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 14 vozů (7,9 %).

Ročník 202398,1 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 77 kW (50,8 %), 2.0 Nafta 96 kW (40,1 %), 2.0 Nafta 100 kW (4,0 %).

Nejčastější barva je bílá (85,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 321 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 95 825 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 772 až 173 138 km. To odpovídá asi 31 942 km ročně, tedy intenzivně vytěžované kusy (nad 25 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (63,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (7,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
11×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
3
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Identifikace vozidla · kód 0.3.3
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
1×
7
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
1×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 77 kW9098,2 %283 533 Kč
2.0 Nafta 96 kW7198,4 %519 000 Kč

Cenový odhad

272 300
od Kč
362 134
medián Kč
519 900
do Kč

Při nájezdu kolem 162 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km495 000 Kč
100 000 km428 000 Kč
150 000 km376 000 Kč
200 000 km332 000 Kč
250 000 km319 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Transit Customu ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 362 134 Kč (při mediánovém nájezdu 161 566 km). Běžné rozpětí je od 272 300 do 519 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 599 972 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 260 200 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 495 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 319 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Transit Customu 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo35,7 % · 5 vozidel
  • Litevská republika14,3 % · 2 vozidla
  • Maďarsko14,3 % · 2 vozidla
  • Rakousko14,3 % · 2 vozidla
  • Itálie7,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země14,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha39,6 % · 127 prohlídek
  • Středočeský kraj13,7 % · 44 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,0 % · 29 prohlídek
  • ostatní37,7 % · 121 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá85,9 % · 152 vozidel
  • Červená4,5 % · 8 vozidel
  • Šedá4,5 % · 8 vozidel
  • Modrá3,4 % · 6 vozidel
  • Oranžová1,7 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
35,4 %
evidováno u 245 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 693 vozů Fordu Transit Customu 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
97,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
85,3 %
vyvezeno 14,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Transit Customu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Transit Customu

Proklepněte konkrétní Ford Transit Custom 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.