Ford Tourneo 1996

Evidováno
62
Způsobilost na STK
91,9 %
Ø nájezd (medián)
258 070 km
Dovezeno (38 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 397 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 Fordu Tourneo má v českých registrech 62 vozů. V provozu zůstává 19 vozů (30,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 38 vozů (61,3 %).

Ročník 199691,9 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta (40,3 %), 2.5 Nafta 63 kW (17,7 %), 2.0 Benzín (11,3 %).

Barevně převládá bílá (17,7 %), druhá nejčastější je červená-základní (9,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 397 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,9 %. Model jako celek dosahuje 92,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1995 (89,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 258 070 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 208 924 až 315 987 km. To odpovídá asi 8 602 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,2 %), pak následují Královéhradecký kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (61,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku33542,6 %
Brzdové zařízení18022,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11714,9 %
Řízení8010,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav759,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
125×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
67×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
58×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
40×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
38×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
37×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
34×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
26×

Z registru vozidel

Složení Fordu Tourneo 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo7,9 % · 3 vozidla
  • Itálie2,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena89,5 % · 34 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,3 % · 49 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,8 % · 35 prohlídek
  • Královéhradecký kraj8,8 % · 35 prohlídek
  • ostatní70,0 % · 278 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá17,7 % · 11 vozidel
  • Červená základní9,7 % · 6 vozidel
  • Modrá tmavá9,7 % · 6 vozidel
  • Modrozel metalíza9,7 % · 6 vozidel
  • Zelená metalíza8,1 % · 5 vozidel
  • ostatní45,2 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
66,2 %
evidováno u 45 vozů
ABS
42,6 %
evidováno u 29 vozů
Airbag
35,3 %
evidováno u 24 vozů
Katalyzátor
29,4 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 7,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 60,0 %EURO 1 · 40,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Fordu Tourneo

Proklepněte konkrétní Ford Tourneo 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.