Ford Puma 2023
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 321 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 349 000 Kčmedián 399 999 Kčdo 458 062 Kč
Ročník 2023 Fordu Pumy má v českých registrech 170 vozů. V provozu zůstává 158 vozů (92,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 45 vozů (26,5 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 92 kW (59,4 %), 1.0 Benzín 114 kW (35,9 %), 1.5 Benzín 147 kW (4,7 %).
Nejčastější barva je šedá (35,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 321 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy o 9,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 18 950 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 9 275 až 30 018 km. To odpovídá asi 6 317 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (52,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 92 kW | 101 | 100,0 % | 361 474 Kč |
| 1.0 Benzín 114 kW | 61 | 100,0 % | 453 201 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 38 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 411 000 Kč |
| 50 000 km | 388 000 Kč |
| 75 000 km | 359 000 Kč |
| 100 000 km | 338 000 Kč |
| 125 000 km | 320 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Pumy ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 999 Kč (při mediánovém nájezdu 37 592 km). Běžné rozpětí je od 349 000 do 458 062 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 558 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 325 379 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 411 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 320 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Pumy 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo93,3 % · 42 vozidel
- země neurčena6,7 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha33,6 % · 108 prohlídek
- Středočeský kraj20,9 % · 67 prohlídek
- Jihomoravský kraj9,7 % · 31 prohlídek
- ostatní35,8 % · 115 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá35,9 % · 61 vozidel
- Modrá21,8 % · 37 vozidel
- Černá17,6 % · 30 vozidel
- Červená15,9 % · 27 vozidel
- Bílá8,2 % · 14 vozidel
- ostatní0,6 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 276 vozů Fordu Pumy 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2023 patří u Pumy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 9,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford Pumu 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.