Ford Puma 2021
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 415 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 309 000 Kčmedián 336 340 Kčdo 349 975 Kč
V roce 2021 eviduje registr Fordu Pumy 179 vozů. V provozu jich zůstává 175 vozů (97,8 %); ze zahraničí dovezeno 21 vozů (11,7 %).
Jak ročník stárne
Fordu Pumy 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,6 % | 20 000 až 50 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 92 kW (88,3 %), 1.0 Benzín 114 kW (6,1 %), 1.5 Benzín 147 kW (3,9 %).
Barevně převládá šedá (25,7 %), druhá nejčastější je červená (22,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 415 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy o 6,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 90,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 36 243 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 217 až 55 931 km. To odpovídá asi 7 249 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,9 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.
Podíl dovozů (11,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Obtěžování okolí | 80 | 57,1 % |
| Identifikace vozidla | 60 | 42,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 92 kW | 158 | 96,6 % | 336 548 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 77 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 383 000 Kč |
| 50 000 km | 361 000 Kč |
| 75 000 km | 338 000 Kč |
| 100 000 km | 319 000 Kč |
| 125 000 km | 308 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Pumy ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 336 340 Kč (při mediánovém nájezdu 76 977 km). Běžné rozpětí je od 309 000 do 349 975 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 375 241 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 299 000 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 383 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 308 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Pumy 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo33,3 % · 7 vozidel
- Itálie19,0 % · 4 vozidla
- Maďarsko9,5 % · 2 vozidla
- Belgie4,8 % · 1 vozidlo
- Francie4,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země14,3 % · 3 vozidla
- země neurčena14,3 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj37,9 % · 159 prohlídek
- Hlavní město Praha35,3 % · 148 prohlídek
- Ústecký kraj26,7 % · 112 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá25,7 % · 46 vozidel
- Červená22,9 % · 41 vozidel
- Modrá20,7 % · 37 vozidel
- Bílá17,9 % · 32 vozidel
- Černá10,1 % · 18 vozidel
- ostatní2,8 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 17,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 660 vozů Fordu Pumy 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Pumy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford Pumu 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.