Ford Mustang 2019
5.0 Benzín 331 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 280 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 772 560 Kčmedián 922 012 Kčdo 981 384 Kč
5.0 Benzín 331 kW je první nejpočetnější motorizace u Fordu Mustangu ročníku 2019. V registrech je evidováno 71 vozů (55,9 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem F (další 4 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,5 % (280 prohlídek), tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 90,7 %).
Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 71 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 50 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 1 076 000 Kč |
| 50 000 km | 922 000 Kč |
| 75 000 km | 845 000 Kč |
| 100 000 km | 827 000 Kč |
| 125 000 km | 799 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 5.0 Benzín 331 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 922 012 Kč (při typickém nájezdu 50 000 km). Běžné rozmezí je 772 560–981 384 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2019 (899 990 Kč).
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 076 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 799 000 Kč.
Doporučení
V ročníku 2019 je to datově motor s nejlepšími čísly.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).