Ford Mustang 2005

Evidováno
116
Způsobilost na STK
89,0 %
Ø nájezd (medián)
75 500 km
Dovezeno (100 ks)
86 %

Způsobilé na 30 dnů 10,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 10,2 % bez plné způsobilosti, z 1 377 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 265 000 Kčmedián 349 999 Kčdo 400 658 Kč

V roce 2005 eviduje registr Fordu Mustangu 116 vozů. V provozu jich zůstává 102 vozů (87,9 %); ze zahraničí dovezeno 100 vozů (86,2 %).

Ročník 200589,0 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Mustangu 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let86,1 % -
20 let94,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.6 Benzín 224 kW (60,3 %), 4.0 Benzín 151 kW (20,7 %), 4.0 Benzín 157 kW (12,9 %).

Nejčastější barva je černá (31,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 377 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 89,0 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 10,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 10,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 75 500 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 45 261 až 117 049 km. To odpovídá asi 3 595 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,3 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (86,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení62039,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku21213,4 %
Brzdové zařízení21013,3 %
Výhledy1529,6 %
Identifikace vozidla1348,5 %
Řízení1167,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav845,3 %
Jiné vybavení503,2 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
73×
2
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
69×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
61×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
55×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
54×
6
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito nehomologované bezpečnostní zasklení nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.2.3.1
52×
7
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
51×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
50×

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
4.6 Benzín 224 kW7087,6 %350 000 Kč

Cenový odhad

265 000
od Kč
349 999
medián Kč
400 658
do Kč

Při nájezdu kolem 101 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km476 000 Kč
100 000 km365 000 Kč
150 000 km274 000 Kč
200 000 km214 000 Kč
250 000 km179 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2005 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 349 999 Kč (při mediánovém nájezdu 101 000 km). Běžné rozpětí je od 265 000 do 400 658 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 501 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 239 407 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 476 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 179 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Mustangu 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Spojené Státy Americké24,0 % · 24 vozidel
  • Německo17,0 % · 17 vozidel
  • Polsko5,0 % · 5 vozidel
  • Francie1,0 % · 1 vozidlo
  • Kanada1,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena51,0 % · 51 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj24,5 % · 338 prohlídek
  • Hlavní město Praha22,1 % · 305 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,3 % · 156 prohlídek
  • ostatní42,0 % · 578 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá31,0 % · 36 vozidel
  • Červená10,3 % · 12 vozidel
  • Červená základní10,3 % · 12 vozidel
  • Šedá metalíza9,5 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza8,6 % · 10 vozidel
  • ostatní30,2 % · 35 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,2 %
evidováno u 92 vozů
Katalyzátor
10,6 %
evidováno u 21 vozů
Airbag
9,0 %
evidováno u 18 vozů
Klimatizace
7,0 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 39,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 64,1 %EURO 3 · 33,3 %EURO 2 · 1,3 %EURO 5 · 1,3 %

Jiné ročníky Fordu Mustangu

Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.