Ford Mustang 2017
Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 784 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 557 726 Kčmedián 730 000 Kčdo 850 000 Kč
V roce 2017 eviduje registr Fordu Mustangu 160 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 142 vozů (88,8 %); ze zahraničí dovezeno 79 vozů (49,4 %).
Jak ročník stárne
Fordu Mustangu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,0 % | - |
| 6 let | 97,7 % | 20 000 až 60 000 km |
| 8 let | 97,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.0 Benzín 310 kW (62,5 %), 2.3 Benzín 233 kW (10,6 %), 5.0 Benzín 324 kW (8,8 %).
Barevně převládá šedá (29,4 %), druhá nejčastější je červená (25,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 784 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2016 (91,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 86,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 43 050 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 730 až 69 491 km. To odpovídá asi 4 783 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (45,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (49,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 589 | 73,4 % |
| Výhledy | 113 | 14,1 % |
| Identifikace vozidla | 100 | 12,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 5.0 Benzín 310 kW | 100 | 97,4 % | 800 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 65 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 971 000 Kč |
| 50 000 km | 776 000 Kč |
| 75 000 km | 711 000 Kč |
| 100 000 km | 661 000 Kč |
| 125 000 km | 643 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 730 000 Kč (při mediánovém nájezdu 64 538 km). Běžné rozpětí je od 557 726 do 850 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 200 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 454 000 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 971 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 643 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Mustangu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo34,2 % · 27 vozidel
- Spojené Státy Americké30,4 % · 24 vozidel
- Polsko11,4 % · 9 vozidel
- Menší odlehlé ostrovy USA3,8 % · 3 vozidla
- Spojené Arabské Emiráty2,5 % · 2 vozidla
- ostatní země3,8 % · 3 vozidla
- země neurčena13,9 % · 11 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha45,0 % · 483 prohlídek
- Středočeský kraj32,1 % · 344 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,9 % · 246 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá29,4 % · 47 vozidel
- Červená25,0 % · 40 vozidel
- Černá19,4 % · 31 vozidel
- Bílá13,1 % · 21 vozidel
- Modrá11,3 % · 18 vozidel
- ostatní1,9 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 611 vozů Fordu Mustangu 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Mustangu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.