Ford Mustang 2019
Způsobilé na 30 dnů 9,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti, z 545 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 724 176 Kčmedián 899 990 Kčdo 990 000 Kč
Ročník 2019 Fordu Mustangu má v českých registrech 127 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 116 vozů (91,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 64 vozů (50,4 %).
Jak ročník stárne
Fordu Mustangu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,8 % | - |
| 6 let | 96,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.0 Benzín 331 kW (55,9 %), 5.0 Benzín 338 kW (9,4 %), 2.3 Benzín 231 kW (7,9 %).
Barevně převládá červená (29,9 %), druhá nejčastější je zelená (22,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 545 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 90,7 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2018 (93,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 91,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 31 833 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 17 226 až 56 800 km. To odpovídá asi 4 548 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (47,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (50,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 493 | 85,9 % |
| Výhledy | 81 | 14,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 5.0 Benzín 331 kW | 71 | 94,5 % | 922 012 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 50 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 1 051 000 Kč |
| 50 000 km | 900 000 Kč |
| 75 000 km | 825 000 Kč |
| 100 000 km | 802 000 Kč |
| 125 000 km | 777 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 899 990 Kč (při mediánovém nájezdu 50 000 km). Běžné rozpětí je od 724 176 do 990 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 258 240 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 476 960 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 051 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 777 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Mustangu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo35,9 % · 23 vozidel
- Spojené Státy Americké34,4 % · 22 vozidel
- Polsko10,9 % · 7 vozidel
- Slovensko4,7 % · 3 vozidla
- Spojené Arabské Emiráty3,1 % · 2 vozidla
- ostatní země4,7 % · 3 vozidla
- země neurčena6,3 % · 4 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,9 % · 301 prohlídek
- Středočeský kraj34,2 % · 215 prohlídek
- Moravskoslezský kraj18,0 % · 113 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená29,9 % · 38 vozidel
- Zelená22,8 % · 29 vozidel
- Šedá17,3 % · 22 vozidel
- Černá13,4 % · 17 vozidel
- Modrá11,0 % · 14 vozidel
- ostatní5,5 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 64,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.