Ford Mustang 2020

Evidováno
103
Způsobilost na STK
91,3 %
Ø nájezd (medián)
22 068 km
Dovezeno (50 ks)
49 %

Způsobilé na 30 dnů 8,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti, z 374 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 841 822 Kčmedián 997 600 Kčdo 1 221 166 Kč

V roce 2020 eviduje registr Fordu Mustangu 103 vozů. V provozu jich zůstává 101 vozů (98,1 %); ze zahraničí dovezeno 50 vozů (48,5 %).

Ročník 202091,3 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Mustangu 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,0 % -
6 let95,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.0 Benzín 330 kW (45,6 %), 5.0 Benzín 338 kW (35,0 %), 5.0 Benzín 343 kW (7,8 %).

Nejčastější barva je zelená (36,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 374 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 92,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 22 068 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 11 663 až 38 780 km. To odpovídá asi 3 678 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (47,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (48,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26379,5 %
Výhledy6820,5 %

Nejčastější závady STK

1
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
38×
2
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
37×
3
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
36×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.3.1.3
36×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
35×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1.1. 2002 pro zadní mlhové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.4.4.1
26×
7
Zpětný světlomet, není-li stanoveno jinak, není homologovaný (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.6.2.3.1
19×
8
Použita nehomologovaná / neschválená odrazka.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.8.2.2.1
19×

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
5.0 Benzín 330 kW4796,2 %916 465 Kč

Cenový odhad

841 822
od Kč
997 600
medián Kč
1 221 166
do Kč

Při nájezdu kolem 38 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 145 000 Kč
50 000 km981 000 Kč
75 000 km901 000 Kč
100 000 km885 000 Kč
125 000 km855 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 997 600 Kč (při mediánovém nájezdu 38 340 km). Běžné rozpětí je od 841 822 do 1 221 166 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 454 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 734 340 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 145 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 855 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Mustangu 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo58,0 % · 29 vozidel
  • Maďarsko10,0 % · 5 vozidel
  • Spojené Státy Americké10,0 % · 5 vozidel
  • Polsko4,0 % · 2 vozidla
  • Rakousko4,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země12,0 % · 6 vozidel
  • země neurčena2,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,1 % · 236 prohlídek
  • Středočeský kraj33,5 % · 168 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,4 % · 97 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená35,5 % · 38 vozidel
  • Černá18,7 % · 20 vozidel
  • Šedá16,8 % · 18 vozidel
  • Červená15,9 % · 17 vozidel
  • Modrá13,1 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 71,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 5 · 1,0 %

Jiné ročníky Fordu Mustangu

Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.