Ford Mustang 2007

Evidováno
113
Způsobilost na STK
91,8 %
Ø nájezd (medián)
56 621 km
Dovezeno (111 ks)
98 %

Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 1 163 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 349 950 Kčmedián 499 900 Kčdo 746 730 Kč

Ford Mustang ročníku 2007 má v ČR 113 vozů. V provozu jich zůstává 95 vozů (84,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 98,2 % (111 vozů).

Ročník 200791,8 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Mustangu 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let92,5 % -
18 let94,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.6 Benzín 224 kW (40,7 %), 4.0 Benzín 151 kW (23,9 %), 4.6 Benzín (8,0 %).

Barevně převládá černá (26,5 %), druhá nejčastější je bílá (14,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 163 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (89,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 56 621 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 129 až 97 065 km. To odpovídá asi 2 980 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (44,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení41340,0 %
Podvozek a části připevněné k podvozku16215,7 %
Brzdové zařízení12011,6 %
Výhledy10710,4 %
Identifikace vozidla827,9 %
Řízení777,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav716,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
58×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
58×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
40×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
40×
5
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito nehomologované bezpečnostní zasklení nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.2.3.1
39×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
39×
7
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.3.1.3
38×
8
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
38×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
4.6 Benzín 224 kW4694,7 %637 000 Kč

Cenový odhad

349 950
od Kč
499 900
medián Kč
746 730
do Kč

Při nájezdu kolem 41 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km572 000 Kč
50 000 km467 000 Kč
75 000 km415 000 Kč
100 000 km347 000 Kč
125 000 km288 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 900 Kč (při mediánovém nájezdu 41 111 km). Běžné rozpětí je od 349 950 do 746 730 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 966 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 333 800 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 572 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 288 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Mustangu 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Spojené Státy Americké24,3 % · 27 vozidel
  • Německo17,1 % · 19 vozidel
  • Polsko4,5 % · 5 vozidel
  • Rakousko1,8 % · 2 vozidla
  • Kanada0,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena49,5 % · 55 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha28,2 % · 328 prohlídek
  • Středočeský kraj23,5 % · 273 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,2 % · 142 prohlídek
  • ostatní36,1 % · 420 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá26,5 % · 30 vozidel
  • Bílá14,2 % · 16 vozidel
  • Červená základní11,5 % · 13 vozidel
  • Modrá metalíza9,7 % · 11 vozidel
  • Šedá metalíza9,7 % · 11 vozidel
  • ostatní28,3 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
45,7 %
evidováno u 100 vozů
Katalyzátor
6,4 %
evidováno u 14 vozů
Airbag
5,5 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 36,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 81,2 %EURO 3 · 17,5 %EURO 6 · 1,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2007 patří u Mustangu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Mustangu

Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.