Ford Mustang 2018

Evidováno
132
Způsobilost na STK
93,1 %
Ø nájezd (medián)
34 355 km
Dovezeno (45 ks)
34 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 659 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 719 000 Kčmedián 849 900 Kčdo 989 000 Kč

Pro Ford Mustang ročníku 2018 eviduje registr 132 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 119 vozů (90,2 %), dovoz tvoří 34,1 % ročníku (45 vozů).

Ročník 201893,1 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Mustangu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,1 %10 000 až 40 000 km
6 let95,9 %20 000 až 60 000 km
8 let96,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 5.0 Benzín 331 kW (41,7 %), 5.0 Benzín 310 kW (28,0 %), 5.0 Benzín 338 kW (9,1 %).

Barevně převládá šedá (27,3 %), druhá nejčastější je červená (18,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 659 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 93,1 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 87,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 34 355 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 567 až 60 515 km. To odpovídá asi 4 294 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (46,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení35881,5 %
Výhledy8118,5 %

Nejčastější závady STK

1
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
52×
2
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
49×
3
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
46×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
46×
5
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.3.1.3
38×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1.1. 2002 pro zadní mlhové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.4.4.1
30×
7
Zpětný světlomet, není-li stanoveno jinak, není homologovaný (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.6.2.3.1
27×
8
Použita nehomologovaná / neschválená odrazka.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.8.2.2.1
23×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 111 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
5.0 Benzín 331 kW5595,5 %878 000 Kč

Cenový odhad

719 000
od Kč
849 900
medián Kč
989 000
do Kč

Při nájezdu kolem 58 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 103 000 Kč
50 000 km893 000 Kč
75 000 km817 000 Kč
100 000 km801 000 Kč
125 000 km777 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 849 900 Kč (při mediánovém nájezdu 58 300 km). Běžné rozpětí je od 719 000 do 989 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 259 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 589 990 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 103 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 777 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Mustangu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Spojené Státy Americké44,4 % · 20 vozidel
  • Německo28,9 % · 13 vozidel
  • Polsko8,9 % · 4 vozidla
  • Litevská republika4,4 % · 2 vozidla
  • Itálie2,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena11,1 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,0 % · 396 prohlídek
  • Středočeský kraj29,1 % · 250 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,9 % · 214 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá27,3 % · 36 vozidel
  • Červená18,2 % · 24 vozidel
  • Černá15,9 % · 21 vozidel
  • Modrá15,2 % · 20 vozidel
  • Bílá10,6 % · 14 vozidel
  • ostatní12,9 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 69,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,3 %EURO 5 · 1,4 %EURO 4 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 512 vozů Fordu Mustangu 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
63,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
86,5 %
vyvezeno 11,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Mustangu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Mustangu

Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.