Ford Mustang 2008
Způsobilé na 30 dnů 7,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 961 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 315 000 Kčmedián 529 000 Kčdo 639 000 Kč
V roce 2008 eviduje registr Fordu Mustangu 82 vozů. V provozu jich zůstává 68 vozů (82,9 %); ze zahraničí dovezeno 74 vozů (90,2 %).
Jak ročník stárne
Fordu Mustangu 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 18 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 96,9 % | - |
| 16 let | 92,1 % | - |
| 18 let | 96,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.6 Benzín 224 kW (54,9 %), 4.6 Benzín (13,4 %), 4.0 Benzín 157 kW (12,2 %).
Nejčastější barva je černá (41,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 961 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 51,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 53 858 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 472 až 90 829 km. To odpovídá asi 2 992 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,5 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (90,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 386 | 49,5 % |
| Výhledy | 129 | 16,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 123 | 15,8 % |
| Identifikace vozidla | 84 | 10,8 % |
| Brzdové zařízení | 58 | 7,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 4.6 Benzín 224 kW | 45 | 92,6 % | 400 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 104 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 736 000 Kč |
| 100 000 km | 545 000 Kč |
| 150 000 km | 429 000 Kč |
| 200 000 km | 334 000 Kč |
| 250 000 km | 278 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 529 000 Kč (při mediánovém nájezdu 104 052 km). Běžné rozpětí je od 315 000 do 639 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 753 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 280 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 736 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 278 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Mustangu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Spojené Státy Americké39,2 % · 29 vozidel
- Německo17,6 % · 13 vozidel
- Kanada2,7 % · 2 vozidla
- Polsko2,7 % · 2 vozidla
- Belgie1,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena35,1 % · 26 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj29,7 % · 285 prohlídek
- Hlavní město Praha29,2 % · 281 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,2 % · 175 prohlídek
- ostatní22,9 % · 220 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá41,5 % · 34 vozidel
- Bílá11,0 % · 9 vozidel
- Červená metalíza11,0 % · 9 vozidel
- Modrá metalíza11,0 % · 9 vozidel
- Šedá7,3 % · 6 vozidel
- ostatní18,3 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 35,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2008 patří u Mustangu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.