Ford Mustang 2006

Evidováno
107
Způsobilost na STK
89,5 %
Ø nájezd (medián)
73 981 km
Dovezeno (101 ks)
94 %

Způsobilé na 30 dnů 9,5 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 9,8 % bez plné způsobilosti, z 1 186 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 343 750 Kčmedián 414 000 Kčdo 474 000 Kč

Pro Ford Mustang ročníku 2006 eviduje registr 107 vozů. Aktivně jezdí 94 vozů (87,9 %), dovoz tvoří 94,4 % ročníku (101 vozů).

Ročník 200689,5 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Mustangu 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let95,2 % -
20 let97,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.6 Benzín 224 kW (49,5 %), 4.0 Benzín 151 kW (20,6 %), 4.0 Benzín 157 kW (8,4 %).

Nejčastější barva je černá (31,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 186 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 89,5 %. Model jako celek dosahuje 90,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 9,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 73 981 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 42 708 až 108 948 km. To odpovídá asi 3 699 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,1 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (94,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45640,2 %
Podvozek a části připevněné k podvozku16314,4 %
Brzdové zařízení14512,8 %
Výhledy13211,6 %
Řízení877,7 %
Identifikace vozidla867,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav655,7 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
59×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
56×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
49×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito nehomologované bezpečnostní zasklení nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.2.3.1
46×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
42×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
41×
7
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.3.1.3
39×
8
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
39×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
4.6 Benzín 224 kW5390,5 %429 000 Kč

Cenový odhad

343 750
od Kč
414 000
medián Kč
474 000
do Kč

Při nájezdu kolem 55 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km544 000 Kč
50 000 km443 000 Kč
75 000 km394 000 Kč
100 000 km336 000 Kč
125 000 km279 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Mustangu ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 414 000 Kč (při mediánovém nájezdu 55 000 km). Běžné rozpětí je od 343 750 do 474 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 519 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 305 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 544 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 279 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Mustangu 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Spojené Státy Americké26,7 % · 27 vozidel
  • Německo12,9 % · 13 vozidel
  • Polsko7,9 % · 8 vozidel
  • Francie1,0 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena50,5 % · 51 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj23,2 % · 275 prohlídek
  • Hlavní město Praha21,7 % · 257 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,5 % · 172 prohlídek
  • ostatní40,6 % · 482 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá31,8 % · 34 vozidel
  • Bílá15,0 % · 16 vozidel
  • Červená metalíza9,3 % · 10 vozidel
  • Červená základní8,4 % · 9 vozidel
  • Šedá8,4 % · 9 vozidel
  • ostatní27,1 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
40,4 %
evidováno u 80 vozů
Katalyzátor
8,6 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 74,0 %EURO 3 · 22,1 %EURO 5 · 3,9 %

Jiné ročníky Fordu Mustangu

Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.