Ford Mustang 2017

5.0 Benzín 310 kW

Kód motoru: F · 6 kódových variant

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
310 kW
Výkon (422 k)
~5 000 cm³
Objem
12,9 l/100 km
Ø spotřeba
292 g/km
Ø CO₂
250 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 771 kg· rozvor 2 720 mm· délka 4 784 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
100
V provozu
88
Způsobilost na STK
97,4 %
STK kontrol
470

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 470 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 749 900 Kčmedián 800 000 Kčdo 849 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Fordu Mustangu ročníku 2017 je 5.0 Benzín 310 kW - registr eviduje 100 vozů (62,5 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem F (dalších 5 kódových variant bylo postaveno na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,4 %
Ročník celkem92,4 %
Model celkem90,3 %
Značka celkem93,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,4 % (470 prohlídek), tedy o 5,0 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 92,4 %).

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 3.7 Benzín 227 kW (94,1 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 100 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

F
93,0 %93 ks
H
2,0 %2 ks
5.0L
2,0 %2 ks
5.0L V8
1,0 %1 ks
5,0L V8
1,0 %1 ks

Cenový odhad

749 900
od Kč
800 000
medián Kč
849 000
do Kč

Při nájezdu kolem 50 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 002 000 Kč
50 000 km800 000 Kč
75 000 km733 000 Kč
100 000 km688 000 Kč
125 000 km668 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 5.0 Benzín 310 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 800 000 Kč (při typickém nájezdu 49 650 km). Běžné rozmezí je 749 900–849 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2017 (730 000 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 002 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 668 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2017 je to datově bezpečnější varianta.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Fordu Mustangu

Proklepněte konkrétní Ford Mustang 2017 5.0 Benzín 310 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.