Ford Ka 2007
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 564 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ford Ka ročníku 2007 má v ČR 68 vozů. V provozu jich zůstává 28 vozů (41,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 52,9 % (36 vozů).
Jak ročník stárne
Fordu Ka 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 86,2 % | - |
| 6 let | 88,7 % | - |
| 12 let | 90,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 44 kW (60,3 %), 1.3 Benzín 51 kW (39,7 %).
Barevně převládá červená (14,7 %), druhá nejčastější je červená-základní (13,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 564 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy o 4,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 90 348 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 824 až 120 265 km. To odpovídá asi 4 755 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,4 %), pak následují Královéhradecký kraj a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (52,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 144 | 43,8 % |
| Brzdové zařízení | 693 | 26,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 393 | 15,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 186 | 7,1 % |
| Řízení | 107 | 4,1 % |
| Výhledy | 86 | 3,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 44 kW | 41 | 95,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fordu Ka 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo52,8 % · 19 vozidel
- Rakousko16,7 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)8,3 % · 3 vozidla
- Belgie5,6 % · 2 vozidla
- Francie5,6 % · 2 vozidla
- země neurčena11,1 % · 4 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj36,5 % · 206 prohlídek
- Královéhradecký kraj26,2 % · 148 prohlídek
- Ústecký kraj25,5 % · 144 prohlídek
- ostatní11,7 % · 66 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená14,7 % · 10 vozidel
- Červená základní13,2 % · 9 vozidel
- Modrá metalíza11,8 % · 8 vozidel
- Modrá10,3 % · 7 vozidel
- Stříbrná8,8 % · 6 vozidel
- ostatní41,2 % · 28 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 25,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2007 patří u Ka k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford Ka 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.