Fiat Tipo 1991
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 5 494 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Fiat Tipo ročníku 1991 eviduje registr 3 163 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 383 vozů (12,1 %), dovoz tvoří 56,7 % ročníku (1 795 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Tipo 1991 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 18 let | 84,3 % | - |
| 20 let | 88,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (37,3 %), 2.0 Benzín (19,3 %), 1.6 Benzín (18,0 %).
Barevně převládá šedá-metal (17,3 %), druhá nejčastější je bílá (14,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 5 494 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 95,2 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 162 078 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 130 000 až 190 000 km. To odpovídá asi 4 631 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,2 %), pak následují Ústecký kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (56,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 775 | 43,1 % |
| Brzdové zařízení | 456 | 25,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 208 | 11,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 187 | 10,4 % |
| Řízení | 112 | 6,2 % |
| Výhledy | 59 | 3,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1991
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 51 kW | 61 | 93,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fiatu Tipo 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo0,6 % · 11 vozidel
- Rakousko0,2 % · 4 vozidla
- země neurčena99,2 % · 1 780 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj3,0 % · 163 prohlídek
- Ústecký kraj2,4 % · 132 prohlídek
- Královéhradecký kraj2,2 % · 121 prohlídek
- ostatní92,4 % · 5 078 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza17,3 % · 547 vozidel
- Bílá14,8 % · 468 vozidel
- Modrá metalíza10,8 % · 342 vozidel
- Červená základní9,8 % · 309 vozidel
- Černá9,0 % · 285 vozidel
- ostatní38,3 % · 1 212 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Majitelé a osud v registru
Z 3 090 vozů Fiatu Tipo 1991 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Fiat Tipo 1991
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.