Citroën XM 1997

Evidováno
151
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
229 026 km
Dovezeno (135 ks)
89 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 652 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Citroën XM ročníku 1997 eviduje registr 151 vozů. Aktivně jezdí 34 vozů (22,5 %), dovoz tvoří 89,4 % ročníku (135 vozů).

Ročník 199793,6 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu XM 1997 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let95,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 94 kW (39,1 %), 2.1 Nafta 80 kW (17,2 %), 2.1 Nafta (13,9 %).

Barevně převládá zelená-metal (22,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 652 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 229 026 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 180 976 až 277 950 km. To odpovídá asi 7 897 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (51,2 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (89,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku47643,0 %
Brzdové zařízení23921,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12611,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12311,1 %
Řízení877,9 %
Výhledy555,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
179×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
78×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
77×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
65×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
55×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
55×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
49×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
36×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 94 kW5992,0 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu XM 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,4 % · 14 vozidel
  • Německo (NDR)1,5 % · 2 vozidla
  • Francie0,7 % · 1 vozidlo
  • Itálie0,7 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena85,9 % · 116 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj26,2 % · 171 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,6 % · 102 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,4 % · 61 prohlídek
  • ostatní48,8 % · 318 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza22,5 % · 34 vozidel
  • Modrá metalíza15,2 % · 23 vozidel
  • Šedá metalíza11,9 % · 18 vozidel
  • Červená metalíza9,9 % · 15 vozidel
  • Bílá7,9 % · 12 vozidel
  • ostatní32,5 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
62,1 %
evidováno u 110 vozů
ABS
61,6 %
evidováno u 109 vozů
Airbag
36,2 %
evidováno u 64 vozů
Katalyzátor
15,8 %
evidováno u 28 vozů
Klimatizace
13,6 %
evidováno u 24 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Citroënu XM

Proklepněte konkrétní Citroën XM 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.