Citroën XM 1994

Evidováno
171
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
238 331 km
Dovezeno (115 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 486 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1994 eviduje registr Citroënu XM 171 vozů. V provozu jich zůstává 28 vozů (16,4 %); ze zahraničí dovezeno 115 vozů (67,3 %).

Ročník 199496,3 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta (35,1 %), 2.4 Nafta 94 kW (15,8 %), 2.4 Nafta (14,0 %).

Barevně převládá zelená-metal (19,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 486 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (97,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 238 331 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 200 297 až 298 820 km. To odpovídá asi 7 448 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,6 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku21739,5 %
Brzdové zařízení9316,9 %
Řízení8415,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8315,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7313,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
82×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
35×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
35×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
35×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
30×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
28×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
24×
8
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
21×

Z registru vozidel

Složení Citroënu XM 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,2 % · 6 vozidel
  • Rakousko0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena93,9 % · 108 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,6 % · 76 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,3 % · 50 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj7,6 % · 37 prohlídek
  • ostatní66,5 % · 323 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza19,3 % · 33 vozidel
  • Šedá metalíza17,0 % · 29 vozidel
  • Bílá9,9 % · 17 vozidel
  • Zelená tmavá9,9 % · 17 vozidel
  • Červená metalíza9,4 % · 16 vozidel
  • ostatní34,5 % · 59 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
59,9 %
evidováno u 112 vozů
ABS
44,4 %
evidováno u 83 vozů
Katalyzátor
25,7 %
evidováno u 48 vozů
Airbag
18,7 %
evidováno u 35 vozů
Klimatizace
6,4 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 66,7 %EURO 1 · 33,3 %

Jiné ročníky Citroënu XM

Proklepněte konkrétní Citroën XM 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.