Citroën XM 1992

Evidováno
435
Způsobilost na STK
94,6 %
Ø nájezd (medián)
236 830 km
Dovezeno (288 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 822 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Citroën XM ročníku 1992 eviduje registr 435 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 70 vozů (16,1 %), dovoz tvoří 66,2 % ročníku (288 vozů).

Ročník 199294,5 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta (59,3 %), 2.0 Benzín (20,2 %), 3.0 Benzín (13,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (20,9 %), druhá nejčastější je zelená-metal (18,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 822 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1991 (96,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 236 830 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 189 479 až 286 810 km. To odpovídá asi 6 966 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,9 %), pak následují Jihočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (66,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku18049,7 %
Brzdové zařízení7520,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5615,5 %
Řízení5114,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
68×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
25×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
23×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
21×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
18×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
17×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
16×

Z registru vozidel

Složení Citroënu XM 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,4 % · 4 vozidla
  • země neurčena98,6 % · 284 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj6,9 % · 57 prohlídek
  • Jihočeský kraj5,0 % · 41 prohlídek
  • Hlavní město Praha4,3 % · 35 prohlídek
  • ostatní83,8 % · 689 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza20,9 % · 91 vozidel
  • Zelená metalíza18,4 % · 80 vozidel
  • Bílá9,0 % · 39 vozidel
  • Červená metalíza8,5 % · 37 vozidel
  • Zelená tmavá6,0 % · 26 vozidel
  • ostatní37,2 % · 162 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
52,5 %
evidováno u 230 vozů
ABS
35,4 %
evidováno u 155 vozů
Katalyzátor
30,1 %
evidováno u 132 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 57,1 %EURO 1 · 42,9 %

Jiné ročníky Citroënu XM

Proklepněte konkrétní Citroën XM 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.