Citroën Saxo 2003

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
6,1 l/100 km
Ø spotřeba
146 g/km
Ø CO₂
164 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 866 kg· rozvor 2 385 mm· délka 3 718 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
512
V provozu
222
Způsobilost na STK
91,8 %
STK kontrol
4 725

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 4 725 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Citroënu Saxo ročníku 2003 obsadila motorizace 1.1 Benzín 44 kW první pozici: 512 vozů (75,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace91,8 %
Ročník celkem91,6 %
Model celkem91,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km90,8 %
100-200 000 km91,1 %
200-300 000 km94,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 91,8 % (4 725 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 91,6 %).

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,31×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.121 let1 062
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.121 let5 503
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.122 let138
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.122 let2 884
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.122 let1 527
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.122 let4 163
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.122 let434
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.122 let3 313
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.123 let400
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.124 let451

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 512 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

HFX
98,2 %503 ks
HDZ
1,4 %7 ks
HDY
0,4 %2 ks

Další motorizace Citroënu Saxo 2003

Jiné ročníky Citroënu Saxo

Proklepněte konkrétní Citroën Saxo 2003 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.