Citroën Saxo 2002

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
6,1 l/100 km
Ø spotřeba
146 g/km
Ø CO₂
164 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 858 kg· rozvor 2 385 mm· délka 3 717 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
1 037
V provozu
377
Způsobilost na STK
92,5 %
STK kontrol
9 385

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 9 385 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

1.1 Benzín 44 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu Saxo ročníku 2002. V registrech je evidováno 1 037 vozů (73,0 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,5 %
Ročník celkem92,2 %
Model celkem91,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,0 %
100-200 000 km91,7 %
200-300 000 km91,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,5 % (9 385 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2002 (ročník průměrně 92,2 %).

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí zadní mlhová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.1.1.2B1,76×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B1,61×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,38×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.121 let1 062
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.121 let792
Nesvítí zadní mlhová svítilnakód 4.5.1.1.222 let65
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.122 let138
Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivékód 7.7.222 let76
Zobrazit všech 13 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.122 let2 884
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.122 let4 163
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.122 let1 527
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.122 let3 313
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.123 let400
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.123 let1 121
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.324 let153
Prasklá prachovka převodky řízeníkód 2.1.1.5.224 let121

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P014122×P030021×P06508×P15237×P01367×P04107×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 1 037 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

HFX
99,4 %1 031 ks
HDZ
0,6 %6 ks

Další motorizace Citroënu Saxo 2002

Jiné ročníky Citroënu Saxo

Proklepněte konkrétní Citroën Saxo 2002 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.