Citroën Saxo 2001
1.1 Benzín 44 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 12 399 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
1.1 Benzín 44 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu Saxo ročníku 2001. V registrech je evidováno 1 417 vozů (66,8 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX (další 4 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 91,0 % |
| 100-200 000 km | 90,7 % |
| 200-300 000 km | 90,3 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 91,8 % (12 399 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2001 (ročník průměrně 91,9 %).
Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nedostatečná brzdná sílaBrzdové zařízení · kód 1.2.1.1.1 | B | 1,45× |
| Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3 | B | 1,44× |
| Netěsný výfukový systémPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.2 | B | 1,42× |
| Axiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.3.1 | B | 1,41× |
| Nefunkční airbag (kontrolka)Jiné vybavení · kód 7.1.5.2 | B | 1,39× |
| Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1 | B | 1,33× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.1 | 21 let | 1 062 |
| Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.1 | 21 let | 5 503 |
| Nefunkční airbag (kontrolka)kód 7.1.5.2 | 22 let | 43 |
| Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.1 | 22 let | 138 |
| Upevnění palivového potrubí je uvolněnékód 6.1.3.6.1 | 22 let | 71 |
Zobrazit všech 17 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 22 let | 2 884 |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.1 | 22 let | 1 527 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 22 let | 4 163 |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.1 | 22 let | 3 313 |
| Vnější poškození jiných zařízení brzdového systémukód 1.1.21.1.1 | 22 let | 56 |
| Nedostatečná brzdná sílakód 1.2.1.1.1 | 23 let | 152 |
| Netěsný výfukový systémkód 6.1.2.1.2 | 23 let | 82 |
| Poškozená prachovka poloosykód 5.3.4.2.2 | 23 let | 96 |
| Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.1 | 23 let | 400 |
| Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavukód 4.11.3.1 | 23 let | 108 |
| Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.3 | 24 let | 153 |
| Axiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.3.1 | 24 let | 56 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 1 417 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru: