Citroën Evasion 1996
Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 1 754 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1996 Citroënu Evasionu má v českých registrech 297 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 60 vozů (20,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 277 vozů (93,3 %).
Jak ročník stárne
Citroënu Evasionu 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 87,0 % | - |
| 16 let | 91,9 % | - |
| 18 let | 91,5 % | - |
| 20 let | 87,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 66 kW (34,3 %), 2.0 Benzín 85 kW (19,5 %), 2.1 Nafta 80 kW (13,1 %).
Barevně převládá zelená-metal (20,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 754 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 90,7 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (92,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 223 762 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 188 113 až 266 253 km. To odpovídá asi 7 459 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (93,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 463 | 37,6 % |
| Brzdové zařízení | 969 | 24,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 517 | 13,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 466 | 12,0 % |
| Řízení | 323 | 8,3 % |
| Výhledy | 150 | 3,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 66 kW | 102 | 89,8 % | – |
| 2.0 Benzín 85 kW | 58 | 91,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu Evasionu 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo7,6 % · 21 vozidel
- Rakousko6,5 % · 18 vozidel
- Itálie2,9 % · 8 vozidel
- Švýcarsko1,1 % · 3 vozidla
- Belgie0,7 % · 2 vozidla
- ostatní země1,8 % · 5 vozidel
- země neurčena79,4 % · 220 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj12,0 % · 211 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,1 % · 195 prohlídek
- Královéhradecký kraj10,7 % · 187 prohlídek
- ostatní66,2 % · 1 161 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza20,5 % · 61 vozidel
- Modrá metalíza15,8 % · 47 vozidel
- Červená metalíza13,5 % · 40 vozidel
- Šedá metalíza10,8 % · 32 vozidel
- Červená tmavá8,1 % · 24 vozidel
- ostatní31,3 % · 93 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 3,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën Evasion 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.